"Polonika" to Stowarzyszenie którego celem jest promocja kultury polskiej w Europie.

Cezary Pazura wystąpił na żywo w Paryżu 1 maja 2011 w Théâtre des Nouveautés.

Zapraszamy do oglądnięcia filmu oraz zdjeć z imprezy.

Zdjęcia: Grzegorz Onyszkiewicz, Paweł Skoczylas, Dana Jakubowska 

Film: Photovideoart www.photovideoart.fr

 

Kabaret Moralnego Niepokoju wystąpił w Paryżu 28 marca 2010 roku w Théatre des Nouveautés.

Dziękujemy kabaretowi za wspaniały występ a uczestnikom imprezy za niesamowitą atmosferę i jak zwykle rewelacyjną frekwencję.

Członkowie kabaretu stwierdzili ze wczorajszy występ był dla nich jednym z najlepszych za granicą kraju ponieważ odczuli świetny kontakt z paryską publicznością, której życzliwość  była naprawdę wzruszajaca - ostatnie słowa Roberta Górskiego nie były żartem...

Zdjęcia: Daniel Kamil Wójcik

Video: Digital Studio

Jubileuszowy występ Kabaretu Ani Mru-Mru odbył się w niedzielę 17 maja 2009 roku w Théâtre des Nouveautés w Paryżu.

10 lecie kabaretu było okazją aby bawić i śmiać się oglądając najlepsze  skecze wybrane przez publiczność głosująca od kilku miesięcy na stronie internetowej artystów.  

Dziekujemy artystom za wspaniały występ. Uczestników spektaklu zapraszamy do wzięcia udziału w sondzie w celu wybrania kolejnej grupy kabaretowej, która wystąpi w Paryżu w listopadzie.

Osoby które chciałyby otrzymywać informacje o kolejnych imprezach Poloniki mogą zapisać się na Newsletter dodając swój adres e-mail do subskrypcji (okienko w  lewym, górnym rogu). Planujemy wiele ciekawych imprez. Dzięki naszemu Newsletter będą Państwo pierwszymi którzy się o nich dowiedzą.

Zdjęcia: Daniel Kamil Wójcik

 

8 listopada 2008 roku w "Babel Café" odbyła się w Paryżu  biesiada animowana przez zespół "Dzwon". Polskie piwo, bigos, kiełbaski na gorąco, chleb ze smalcem i góralska muzyka sprawiły ze poczuliśmy się jak w Zakopanem. Pozdrawiamy uczestników biesiady.

Biuro Poloniki

Zdjęcia: Daniel Kamil Wójcik | Piotr Jasiński

 

Koncert odbył się 30 kwietnia 2008 w paryskim Gibus Club. 

Stowarzyszenie Polonika dziękuje zespołowi T.LOVE oraz Michałowi za wspaniały występ, ekipie technicznej, wszystkim uczestnikom koncertu, członkom stowarzyszenia za pomoc w przygotowaniu koncertu, partnerom medialnym oraz sponsorom.

Zdjęcia: P. Jasiński | Daniel Kamil Wójcik

 

Zabawa Mikołajkowa dla dzieci odbyła sie w sobote 8 grudnia 2007 w sali teatralnej Stowarzyszenia Anny Frackowiak w Paryzu. Jak zwykle Mikołaj ofiarowal prezenty a zwycięzcy konkursów otrzymali atrakcyjne nagrody. Bilety do cyrku Pinder ofiarowane zostaly przez Association Jacky, 7 rue René Boulanger, Metro République. Zabawki "Le Manège Enchante" ufundowane zostaly przez kreatorkę mody Haute Couture Mme Laure Kczekotowska http://laurekczekotowska.com/

 

Zdjęcia  P. Jasinski

24 listopada odbyla sie Zabawa Andrzejkowa na statku plywajacym po Sekwanie. Po wysmienitej kolacji urozmaiconej programem artstycznym przygotowanym przez Comité Miss Slav przyszedl czas na tance do bialego rana...Aby zobaczyc wiecej kliknij na zdjecie. Jesli chcesz otrzymywac zaproszenia na wszystkie imprezy stowarzyszenia Polonika zapisz sie na  Newsletter dodajac swoj mail do subskrypcji  - okienko po lewej.

Kandydatki zaprezentowały sie w nowej kolekcji polskiej kreatorki mody Ewy Minge, strojach kąpielowych firmy "Caroline" oraz sukniach ślubnych  marki "Cymbeline". Przygotowanie fryzur powierzyliśmy  profesjonalistom z salonu fryzjerskiego Saint Algue, makijaże wykonali wizażysci z firmy ITM .

Zapraszamy na oficjalna strone konkursu www.miss-slav.com 

Zabawa Walentynkowa odbyla sie 27 lutego 2007 roku w sali bankietowej w Houilles.

W zabawie wzielo udzial 118 osob a do tanca gral zespol "Impuls" z Krakowa.

Podczas zabawy odbylo sie losowanie biletow na "Bohdan Lazuka Show". Szczescie usmiechnelo sie do  Pani Krystyny Hajduk oraz Pani Marii Gtab.

Kabaret Bohdana Lazuki odbyl sie 28 kwietnia w przepieknych Salonach Vianey w Paryzu. Artysta spiewal przy akompaniamencie Czeslawa Majewskiego, bawil nas zartem a jego spontanicznosc i niesamowity kontakt z publicznoscia zostal nagrodzony licznymi brawami. 

Wdziek Malgorzaty Szeptyckiej na dlugo pozostanie w pamieci meskiej czesci publicznosci...

Radosc dzieci dodaje motywacji czlonkom "Poloniki" a satysfakcja z sentymentalnych wspomniej zostaje upamietniona licznymi zdjeciami. Zapraszamy osoby posiadajace zdolnosci aktorskie, ktore pragnelyby dolaczyc do grona organizatorow tego przedsiewziecia. Czy pamietacie wasze spotkania z Mikolajem? Starajmy sie wspolnie przekazac te tradycje naszym dzieciom i pozwolmy aby oni rowniez mieli wspaniale wspomnienia zabaw mikolajkowych.

W orginalnej scenerii, na statku "La Baleine Blanche" zacumowanym przy rive gauche,  w centrum Paryza odbyla sie Zabawa Andrzejkowa.  Do tanca gral DJ Sebastian a w przerwach spiewalismy wraz z zespolem "Dzwon". Niepowtarzalna atmosfera nad Sekwana wplynela pozytywnie na nastroje gosci.

W grudniu 2006 mielismy zaszczyt goscic ulubiony kabaret polonii wiedenskiej "Trzy po trzy". Przez ponad godzine, szescio-osobowa grupa bawila nas zartem i piosenka. Spektakl odbyl sie w sali teatralnej Stowarzyszenia Anny Frackowiak.

Od 8 do 12 grudnia Stowarzyszenie Polonika gościło w Paryżu polskiego artystę Macieja Kota. Malował on w największym szpitalu dziecięcym we Francji, paryskim szpitalu imienia Roberta Debré znajdującym się tuż obok Porte de Lillas. Już można podziwiać jego malowidła w sześciu oddziałach szpitala, szpital jest otwarty dla wszystkich.

Maciej Kot malował m.in. na oddziale gdzie przyjmowani są dawcy krwi: Etablissement Français du Sang - Site de Robert Debré.