"Polonika" to Stowarzyszenie którego celem jest promocja kultury polskiej w Europie.

Osoby te są poszukiwane na prośbę ich rodzin przez ITAKĘ – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych. Osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje o zaginionych, proszone są o kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub +48 22 654 70 70. Stowarzyszenie ITAKA Pracuje 24 godziny na dobę. Więcej informacji o ITACE znajdą Państwo na stronie www.zaginieni.pl

Henryk Dąbrowski

Henryk Dąbrowski, lat 66 Pan Henryk w lipcu 2008 r. wyruszył (w kolejny już w swojej karierze) samotny (bez asekuracji) bieg długodystansowy w 65- rocznicę śmierci gen. Sikorskiego w Gibraltarze. Trasa biegu: Warszawa-Giblartar Trasa szczegółowa: Warszawa-Niepokalanów-Żelazowa Wola-Września-Winna Góra-Poznań-Lusowo-Drzymałowo-Berlin-Arnhrm-Breda-Bruxelles-Luxembourg-Verdun-Co lombey les Deux Eglises-Paris-Orleans-Toulouse-Loures-Madrid-Gibraltar. Po raz ostatni zaginiony kontaktował się z bliskimi 17.10.2009 z Tuluzy we Francji.
 

Procko Izabela

Procko Izabela Pani Izabela zaginęła na terenie Francji 21 lipca 2005 roku. Zaginiona ma 25 lat, 165 cm wzrostu i niebieskie oczy.
 

Robert Konieczny

Robert Konieczny, 24 lata, Data zaginięcia: czerwiec 2003 r. Ostatnie miejsce pobytu: Esperaza / Francja, Wzrost: 185 cm, Kolor oczu: niebieskie, Znaki szczególne: brak
 

Władysław Zieliński

Władysław Zieliński, 53 lata, Data zaginięcia: 6 styczeń 2008 r. Ostatnie miejsce pobytu: Francja, Wzrost: 182 cm, Kolor oczu: brązowe, Znaki szczególne: tatuaż na lewej ręce w kształcie kotwicy z różą.
 

Bedzinski Waldemar

Bedzinski Waldemar Pan Waldemar wyjechał z Polski w listopadzie 2003 roku. 31 grudnia 2003 wysłał do rodziny widokówkę z Paryża. Od tego czasu nic nie wiadomo o jego losie. Ma 41 lat, 172 cm wzrostu i niebieskie oczy.
 

Kazimierz Włoch

Kazimierz Włoch 55 lat, Data zaginięcia: 6 wrzesień 2008 r. Ostatnie miejsce pobytu: Marsylia, Wzrost: 168 cm Kolor oczu: niebieskie, Znaki szczególne: blizna na prawej ręce powyżej dłoni
 

Sylwester Szymon Broniszewski

Pan Sylwester po raz ostatni kontaktował się z rodziną z Paryża w grudniu 2005 roku. Ma 48 lat, 180 cm wzrostu i niebieskie oczy. Posiada blizny cięte na przedramionach.
 

Daniel Gąsowski

Daniel Gąsowski, 35 lat, Wzrost: 175 cm, Oczy: niebieskie, Znaki szczególne: brak, Ostatnie miejsce pobytu: Paryż, Francja, W 1992 roku wyjechał do Paryża na wakacje z kolegami. Od tego czasu nic nie wiadomo o jego losie.
 

Sławomir Dziwiński

Sławomir Dziwiński 35 lat Wzrost: 175 cm Oczy: piwne Znaki szczególne: brak Ostatnie miejsce pobytu: Paryż, Francja W 2002 roku wyszedł z domu i już nie powrócił. W 2008 roku był widziany w Paryżu.
 

Ireneusz Pietrzak

Pan Ireneusz po raz ostatni kontaktował się z mamą 30 listopada 2008 roku z Gavet w pobliżu Grenoble. Ma 35 lat, 175 cm wzrostu i brązowe oczy. Na przedramieniu i barku lewej ręki ślady po operacji, tatuaż na lewej ręce (wąż).
 

Roman Leszek Gajek

Zaginął w Paryżu, 44 lata, Data zaginięcia: sierpień 2007 r, Ostatnie miejsce pobytu: Paryż, Wzrost: 170 cm, Kolor oczu: niebieskie, Znaki szczególne: brak
 

Michał Bereśniewicz

Z nocy z 13/ 14 pazdziernika 2009 Michał Bereśniewicz, przejechał granicę francusko-niemiecka. Od tamtej pory nie ma z nim żadnego kontaktu. Wracał do domu,poruszal sie bialym busem mercedesem sprinterem. Szatyn, krótkie proste włosy, 174 wzrostu, szczupla budowa ciala, zielony kolor oczu,tatuaz czarny duzy na prawym ramieniu, blizna na szyji po operacji. Rodzina błaga o pomoc wszystkich ktorzy moga pomoc w ustaleniu przyczyn zaginiecia.
 

Sławomir Blicharski

Zaginiony na terenie Francji w pazdzierniku 2009 r. Sławomir Blicharski wiek 25 lat, pewnego dnia wyszedł do pobliskiej przychodni i juz nie wrocił. Policja ustaliła,ze przekroczył granice Francuzka i tam prawdopodobnie sie znajduje, niewiadomo w jakim celu, nie zna jezyka i nie mial tam zalatwionej pracy. Rodzina prosi o pomoc. Informacje proszimy przeslac na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.