"Polonika" to Stowarzyszenie którego celem jest promocja kultury polskiej w Europie.

Zdjęcia: P.Jasinski

 

Swoją pasję związaną ze światem mody Maciej Zien rozwijał w Liceum Sztuk Plastycznych w Lublinie by oficjalnie zadebiutować w 2000 roku.

Jako 17-letni uczeń Liceum Sztuk Plastycznych zaprezentował pierwszą autorską kolekcję, na lubelskim pokazie mody " Prowokacje" W następnych latach zebrał nagrody jako finalista konkursu dla projektantów mody Złota Nitka oraz Złoty Wieszak.

Wykonał liczne stylizacje do teledysków, widowisk oraz sesji zdjęciowych. Zaprojektował kostiumy do spektakli teatralnych warszawskiego Teatru Komedia: Chicago (2002), Łóżko pełne cudzoziemców (2003), Biznes Węże (2005), One (2006) i Stepping out (2006). Specjalne pokazy można było obejrzeć m.in. w Niemczech i Katarze. (2004),


24 lutego przy avenue Montaigne odbył się pierwszy w Paryżu pokaz najnowszej kolekcji Macieja Zienia. 
Kreacje projektanta niezmiennie kojarzą się z wyrafinowaniem i elegancją. Zaprezentowana kolekcja to finezyjna kompozycja zmysłowości i prostoty. Beż, złoto, świeża biel i głęboka czerń to główne kolory.
Na pokazie zjawiła się cała plejada gwiazd polskich i francuskich co sprawiło ze flesze aparatów nie przestawały błyskać.
Kontrowersyjny krytyk mody Tomasz Jacyków stwierdził ze po raz pierwszy zobaczył pokaz mody a nie pokaz sukni wieczorowych.