"Polonika" to Stowarzyszenie którego celem jest promocja kultury polskiej w Europie.

Polski zespółl Kefir Band już od wczoraj gości w Paryżu.

DzIś w niedzielę 09.09.2012 odbędzie sie pierwszy, legendarny koncert polskiego zespołu w znanym na całym świecie  Moulin Rouge.

Początek imprezy godz.20:30, adres: Machine du Moulin Rouge, 90 bd de Clichy, 75018 Paris

Rezerwacja ostatnich biletów w cenie 13 euro pod numerem tel. 06 19 02 31 93.

Uwaga! Koncert odbywa się w ramach festiwalu. Bilet w cenie 13 euroupoważnia do wejścia na wszytkie, półgodzinne koncerty dwunastu zespołów biorących udział w festiwalu Wolfest w niedzielę 09.09.12

View the embedded image gallery online at:
https://polonika.eu/aktualnosci#sigProId917c4db100

"Kefir Band" polski zespół reggae rock z Obornik Śląskich zagra 9 września 2012 w znanym, paryskim "Moulin Rouge" w ramach festiwalu "Wolfest".

PLAKAT WOLFESTKoncert odbędzie się od godziny 20:30 w odnowionej, pięknej sali "La Machine du Moulin Rouge", w której wiele lat temu znajdowała się maszyneria znanego na całym świecie kabaretu Moulin Rouge.

Bilety na koncert Kefir Band w Paryżu można zakupić w cenie 13€ w polskiej restauracji Etoile d'Argent, 15 rue d'Armaille, 75017 Paris, metro Charles de Gaulle lub Argentine - przy łuku tryumfalnym), tel. 01 45 74 58 59

Uwaga! Koncert odbywa się w ramach festiwalu. Bilet w cenie 13 euro upoważnia do wejścia na wszystkie, półgodzinne koncerty dwunastu zespołów biorących udział w festiwalu Wolfest w niedzielę 09.09.12

Inicjatorem wydarzenia oraz promotorem zespołu "Kefir Band" we Francji jest Stowarzyszenie do promocji kultury polskiej w Europie "Polonika" z powiatu Trzebnickiego przy współpracy polsko-francuskiego Stowarzyszenia "Polonika" z Paryża.

Informacja i rezerwacja biletów pod numerem Tel. 00 33 6 19 02 31 93

Kefir Band to zespół wywodzący się z miasta Oborniki Śląskich, 20 km. od Wrocławia grający szeroko rozumianą muzykę rockową, sprytnie wplatając elementy reggae.

Zespół to damsko-męski sekstet bogaty w różnorodne instrumentalium: Adrianna Piskor gra na basie, Magda Zarzeczna- klawisze, wokal, Dawid Michałkiewicz-gitara, wokal, Mateusz Laskowski- perkusja, Andrzej Górecki-skrzypce.

Muzyka oraz słowa utworów zespołu "Kefir Band" tworzone sa przez lidera i wokaliste Dawida Michałkiewicza.

Zapraszamy do solidarnego wspierania polskiej kultury we Francji....

Z pozdrowieniami

Redakcja
www.polonika.fr

W dniu 23.06.12 paryska "Polonika" wzięła udział w animacji "Święta Handlu" w Rueil Malmaison. Odpowiedzieliśmy pozytywnie na zaproszenie Merostwa Rueil i przy współpracy polskiego Stowarzyszenia "Polonika" do promocji kultury polskiej w Europie, przygotowaliśmy stanowisko promujące Polskę i polskie produkty. Przygotowana przez nas degutacja wędlin prosto z Polski i gastronomii w trzech menu "Cracovie", "Varsovie", "Rzeszow" cieszyła się dużym zainteresowaniem. Okazało sie ze wsród Francuzów odwiedzających nasze stanowisko , było wiele osób pochodzenia polskiego, które doskonale znały polskie produkty i smaki.

Podczas animacji nasze stanowisko odwiedził osobiście Patrick Ollier, burmistrz miasta Rueil i minister ds. relacji z parlamentem (na zdjęciu). Minister gratulował nam wspaniałej organizacji. Otrzymaliśmy wiele komplementów, podziękowania i gratulacje za najlepiej animowane stanowisko.

W Rueil Malmaison odwiedziło nas również wielu Polaków mieszkających we Francji. W naszej animacji brało udział aż 22 osoby w tym 15-sto osobowy polonijny zespół taneczny "Wici" z Argenteuil. Zaproszony przez "Polonikę" zespół taneczny "Wici" z Argenteuil tańczył m.in polskiego "Krakowiaka" na placu urzędu miasta Rueil Malmaison. Dzięki naszej inicjatywie wielu Francuzów po raz pierwszy miało okazję zobaczyć na żywo polskie tańce i kostiumy regionalne.

Promocja Polski  podczas francuskiego "Święta Handlu" była wielkim sukcesem pomimo że wiele osob nie wierzyło w powodzenie akcji. Podjeliśmy duże ryzyko ponieważ projekt był spontaniczny, bez żadnego wsparcia finansowego. Gdyby sprzedaż się nie powiodła mielibyśmy dużą dziurę w budżecie. Na szczęście prawie udało nam się pokryć spore koszty zwiazane z zakupem artykułów, transportem z Polski, wynajęciem profesjonalnego sprzętu tj lodówka, podgrzewacze itp. Była to nasza pierwsza tego typu akcja a początki nigdy nie są łatwe. Wierzymy jednak ze nasz entuzjazm i wiara w ogromny potencjał polskich produktów udzieli się naszym przyszłym partnerom.

Sukces we Francji utwierdził nas w przekonaniu że  warto promować Polskę w Europie i dodał motywacji do dalszego działania.

Do realizacji naszych licznych planów promocyjnych, brakuje nam jedynie partnerów. Stowarzyszenie "Polonika" jest otwarta na współpracę z firmami, które są zainteresowane promocją swoich produktów na rynku nie tylko francuskiem ale również  europejskim ponieważ już w październiku planujemy podobną promocję w niemieckiej Kolonii, w przyszłym roku w Austrii i regularnie raz w roku we Francji.

Akcje promocyjne w Niemczech i Austrii odbędą sie z inicjatywy "Poloniki" z powiatu Trzebnickiego przy współpracy paryskiej "Poloniki" oraz stowarzyszeń polonijnych z Niemiec oraz Austrii.

Zapytania w sprawie współpracy można kierować drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

View the embedded image gallery online at:
https://polonika.eu/aktualnosci#sigProId2327a4fb22

Zaproszony przez "Polonikę" zespół taneczny "Wici" z Argenteuil tanczył m.in polskiego "Krakowiaka" na placu urzędu miasta Rueil Malmaison. Dzięki naszej inicjatywie wielu Francuzów po raz pierwszy miało okazję zobaczyć na żywo polskie tańce i kostiumy regionalne.